A nagy sikerű Olaszrizling Október és Furmint Február mintájára a szervezők életre keltették a Kékfrankos Április Rendezvénysorozatot, melynek keretén belül a Nagy Kékfrankos Kóstoló program nyomán, számos helyen ebben a hónapban Sopron legnépszerűbb szőlő- és borfajtája került a figyelem középpontjába.
2015. április 25-én 14:00 órai kezdettel kerül megrendezésre Budapesten, a Sofitel Hotelben a Nagy Kékfrankos Kóstoló rendezvény, amin több, mint 70 borász mutatja be legjobb kékfrankosát. Sopron 2007 óta a Kékfrankos fővárosa címmel büszkélkedik, így a soproni borászok számára egyértelmű volt, hogy a szombati sétálókóstoló nagyon jó lehetőség városunk hírnevének további fényesítésére. A budapesti kóstolón városunkat a Gangl Borászat, Jandl Borászat, Taschner Borház, Vinellér Ház, Winelife alkotta ötösfogat képviseli. Az eseményen a Soproni Borvidék kiemelt borvidékként vesz részt, amely kiemelt hellyel és sajtófigyelemmel jár.
A kékfrankost a soproni poncichterek saját szőlőfajtájuknak érzik, a név kialakulását számos legenda övezi, amelyekből a legismertebb, hogy a napóleoni hadjárat idején 1809-ben francia katonák szállásolták be magukat a soproni gazdapolgárok, a poncichterek házaiba. A katonák feledve a háborús idők veszélyeit bőségesen itták a jó soproni bort. A boros gazdák hamar észrevették, hogy a francia katonáknak kétféle pénzük van, egy fehér színű háborús pénz, melyet Napóleon a hadi kiadások fedezésére készíttetett és egy kék színű pénz, mely még a békeidőkből származott és ezért értékesebb volt. A poncichterek legjobb boraikat csak a kék színű pénzért voltak hajlandóak kimérni. Amikor pedig fizetésre került sor annyit mondtak Napóleon katonáinak: kék frankot. A hagyomány szerint innen eredt a kiváló bor neve, így lett Kékfrankos, melyet azóta is így emlegetnek Európa szerte.
Akármennyire is szeretnénk, sajnos ez a legenda valószínűleg nem igaz, hisz a Soproni Borvidék egészen az 1800-as évek végéig fehérboros vidék volt és a vörös szőlők, köztük a kékfrankos is csak az 1900-as évek környékén kerültek előtérbe.