Minden ami Sopron

2025. 06. 22. Sunday

Paulina

SOPRON
Borult

Bor/gasztro

XXIV. Soproni Borünnep- Kalauz

Megkezdődött a XXIV. Soproni Borünnep. Igyekeztünk minél több helyre ellátogatni.

DSC_7754

Az eseményen szerkesztőségünk is képviseltette magát és bár ez lehetetlen, de próbáltunk egy este alatt mindent megkóstolni. A következőkben szeretnénk némi támpontot biztosítani azoknak, akik a bőség zavarával küszködve nem tudják hol is kezdjék. Az alábbi javaslatok szubjektív értékítéletünkön alapszanak, célunk mindössze annyi, hogy segítsük a bizonytalan kilátogatókat.

A klasszikus borsorok kezdését figyelembe véve Vincellér Fizzi Miskával kezdtünk. Kellemesen pezsgő, frissítő habzóbor, édeskés beütéssel, málna aromákkal. A közös kezdés után csapatunk több irányba távozott, hogy aztán boronként újraegyesülve kiértékelje a tapasztaltakat. A habzó kezdés után remek választás az Iváncsics Pince Irsai Olivérje. Harmonikus, friss, bodza, citrus, kicsi zöld alma egyszerűen  kifogástalan. Ide kívánkozik még Kocsis Miklós Irsai Olivérje is, amely ugyan kicsit másabb jegyeket mutat, de még mindig az üdítő, friss kategóriába sorolhatjuk. A kicsit karakteresebb ízek kedvelőinek bátran tudjuk ajánlani a Töltl Pinot Blanc-ot, vagy a Winelife Olaszrizlinget is. Szívesen ajánljuk a megújult címkés Lővér Zöldveltelinit is. Nem az a tipikus “csajozós” fehérbor, de a fajtajegyeket remekül hozza, ízre, illatra kicsit körtés.

DSC_7726

A roséknál teljes káoszba fulladt eddigi demokratikus hozzáállásunk. Győztest nem tudunk hirdetni, így szigorú felsorolásban rögzítenénk, hogy mi mit ajánlunk kóstolásra: Winelife Kékfrankos rosé, Pfneiszl Kékfrankos rosé, Sterlik Pirkadat és Jandl Rosé.

DSC_7735

A vörösöknél ismét szétszéledtünk, hogy minél nagyobb spektrumot fedjünk le. Számomra mindig kellemes élmény az Ottó Pince Dornfelderét inni, mely nem egy ismert fajta, ugyanakkor ízjegyeit tekintve rendkívül kellemes, “itatós” vörösbor. Szívesen ajánljuk még a Taschner Bor és Pezsgőház Kékfrankosát, a Töltl Borászat Cabernet Sauvignonját, Sterlik Dávid Kékfrankos Éjszakáját. Számomra az estét Luka Enikő Zweigeltje koronázta meg, de Iváncsics Zoli bácsi Quartett cuvéeje sem lehet rossz választás.

Ahogy már korában is írtuk, listánk szubjektív tapasztalásokon alapul. Törekedtünk rá, de sajnos nem tudtunk minden tételt megkóstolni. Amennyiben valamely arra érdemes tétel kimaradt a felsorolásból elnézést kérünk, és mindenkit arra biztatunk, hogy ha a fenti felsorolás nem tetszett állítsa össze saját listáját és bátran ossza meg velünk.

Íme még néhány fotó a Borünnep első napjáról:

DSC_7714 DSC_7722 DSC_7751 DSC_7758 DSC_7773

  • Járd körbe, csodáld meg, kóstolj bele!

    Július 16-án, szombaton mindenki számára szabadon látogathatóak lesznek az Alpokalja – Fertő-Táj Vidék Minősége Védjegyes hálózat tagjainak kisüzemei és portái.

  • Poncichter Pikniken köszöntötték az egyetemistákat

    „Jó szerencsét!” köszöntésekkel telt meg a fertőrákosi Kőfejtő és Barlangszínház augusztus utolsó napján: a Soproni Egyetemre érkező leendő hallgatókat a Soproni Borvidék borászai köszöntötték a Balek-hét és gólyatábor keretében.

  • Táplálkozz okosan!

    Egyre inkább beépül mindennapjainkba a tudatos táplálkozás, mely egyszerűbb, mint gondolnánk.

  • Főszerepben a kopasznyakú tyúk

    Helyi termékek felhasználásával készült ételkülönlegességeket kínál étlapján négy étterem egy héten keresztül.

  • Hangulatos Nyári Esték - Solo Restaurant

    Vízcsobogás, madárcsicsergés. Mediterrán, ütemes zene. Csak az emberi szófoszlányok és evőeszközök csilingelő játéka jelzik hogy egy étteremben ülök éppen.

MIT SZÓLSZ HOZZÁ?

Ön szokott heti rendszerességgel futni?

Szavazás állása

Várjon ... Várjon ...
loading