Szeptember 29-30. között az NymE-KTK immáron tizedszerre rendezi meg pénzügyi konferenciáját.
Ahogy már megszokhattuk idén is előre meghatározott témák köré szerveződnek az előadások és a kerekasztal beszélgetések. Az idei konferencia elsősorban a „Befektetések és ellenőrzés a pénzügyi rendszerben” valamint az „Adóalapok védelme érdekében tett állami intézkedések” témák köré épül majd.
“A Nyugat-magyarországi Egyetem Közgazdaságtudományi Kara a régió egyik legnagyobb, gazdasági szakembereket képző felsőoktatási intézményeként működik. Az elmúlt években a régió egyik vezető pénzügyi, adózási és számviteli konferencia helyszínévé váltunk, ezt bizonyítja a látogatottságunk és szakmai sikereink. Természetesen továbbra is kiemelt feladatunknak tekintjük, hogy ez után is segítsük a gazdasági szakembereket, vállalkozásokat a folyamatos útkeresésben, a jövőre való – ebben a szakmában állandó – felkészülésben.”- mondta el Szóka Károly egyetemi docens, a szervezőbizottság alelnöke.
Csak néhány nevet említünk a szakma nagyjai közül, akik biztosíthatnak minket arról, hogy egy igazán nívós szakmai programnak nézünk elébe:
- Windisch László, alelnök (Magyar Nemzeti Bank), aki a Pénzügyi stabilitásról és felügyeletről fog előadást tartani;
-
Domokos László, elnök (Állami Számvevőszék), aki arról tart előadást, hogy milyenek az ellenőrzési tapasztalatok a pénzügyi intézményrendszerben;
-
Kovács Árpád (elnök, Költségvetési Tanács), aki a Költségvetés és államadósság témájáról fog beszélni;
-
Baksay Gergely (igazgató, Magyar Nemzeti Bank) bemutatja, milyenek a költségvetési szabályok Magyarországon és az EU-ban;
-
Végh Richárd, vezérigazgató (Budapesti Értéktőzsde) helyzetértékelést mutat be a magyar tőzsdei befektetésekről;
- Botos Katalin (Szegedi Tudományegyetem, Pázmány Péter Katolikus Egyetem) pedig a tudatos befektetések tendenciáiról fog beszélni.
Szeptember 29-én a pódiumbeszélgetésen a résztvevők olyan témát fognak feszegetni, mint a gazdasági növekedés – pénzügyi egyensúly – tudatos befektetések kérdésköre.
A konferencia idén is kreditpontos képzésnek számít. Ennek értelmében okleveles adószakértőknek 10 kreditpont, adószakértőknek 10 kreditpont, adótanácsadóknak 10 kreditpont, mérlegképes könyvelőknek 8 kreditpont, okleveles könyvvizsgálóknak 4 kreditpont gyűjthető.
A konferenciára, a jelentkezési lap kitöltésével szeptember 23-ig még bárki jelentkezhet!
A konferencia részletes programja itt található.