Minden ami Sopron

2024. 12. 26. Thursday

KARÁCSONY

SOPRON
Borult

Közélet

Luxus a „presszóban”

Rendhagyó eseménynek adott helyet csütörtök este a várkerületi Kultúrpresszó: a kávézóban ezúttal bundák és ékszerek „kerültek terítékre”.

A zártkörű rendezvényen luxuscikkekkel foglalkozó, soproni vállalkozók mutatták be kínálatukat: a Borealis ékszerüzlet felsőkategóriás órakülönlegességekkel, valamint klasszikus, modern és briliáns ékszerekkel, a Füzy Szőrme pedig szőrmekollekcióval és bemutatóval várta vendégeit. Az est házigazdája Schiffer Miklós stílusszakértő volt.

IMG_5439

„Sopronban is vannak szép dolgok.”

A Füzy Szőrmét talán nem kell bemutatni a soproniaknak: a vállalkozás 25 éve kínál szőrméket, irhákat, bőrtermékeket és kiegészítőket; vevőik között soproniak, és nagy számban külföldiek is vannak. Üzletükben először saját készítésű termékeket forgalmaztak, melyeket később a Garay szűcs tradicionális irha termékeivel bővítettek, ma pedig neves európai gyártók termékei is megtalálhatók kínálatukban. Üzletük és műhelyük 2007-ben költözött a Várkerületre. A csütörtöki esemény leglátványosabb eleme volt az a szőrmebemutató, ami a kínálat legjellemzőbb darabjait vonultatta fel.

DSC_4379

Olyan kollekciót állítottunk össze erre az alkalomra, melyben elsősorban az exkluzív szőrmék, nercek, rókák kaptak helyet, ezen kívül még a 100 % kasmírból készült kabátokat emelném ki, amik nerc és perzsa kombinációval voltak a lányokon. De hoztunk egy mindenki számára elérhető kategóriát is a rexnyúlból, ami mindenféle színben létezik. – mondta el Füzyné Szittya Judit, a Füzy Szőrme tulajdonosa.

IMG_5440

Felsőkategóriás órakülönlegességekkel, saját készítésű ékszerekkel, köztük letisztult, egyszerűbb darabokkal és briliánsokkal érkezett az alkalomra a Borealis ékszerüzlet. A családi vállalkozás is több mint 25 éve van a piacon, és kizárólag ékszerekkel foglalkoznak.

DSC_4336

Nem csak importálunk, hanem készítünk, felújítunk és át is alakítunk ékszereket, emellett órákkal is foglalkozunk. Most a személyes, egyedi ékszereket kívántuk előtérbe hozni - mondta el Jury Beáta, a Borealis ékszerüzlet tulajdonosa, aki a program egyik kezdeményezője is volt:

Különböző szakmában dolgozó vállalkozókként kezdtünk beszélgetni arról, hogy szeretnénk megmutatni magunkat a közönségnek, mert a Soproniak számára evidens, hogy Ausztriában vásárolnak. Szerettük volna megmutatni, hogy itt is vannak szép dolgok, ki lehet elégíteni az igényeket, és bizony hozzánk is érdemes betérni.

„Luxus második pillantásra”

A program házigazdája Schiffer Miklós stílusszakértő volt, aki a divat, az öltözködési kultúra és a vizuális kommunikáció területén Magyarország egyik legismertebb szaktekintélye. Köszöntőjében elismerően beszélt a két üzlet termékeiről: világszínvonalúnak nevezte a felsőkategóriás órakülönlegességeket és a modern, briliáns ékszerek, szőrmék kínálatát. Mint mondta, szőrmék és ékszerek terén Magyarországra is elért az a kultúra, ami nem a hivalkodásról szól, hanem milánói kifejezéssel élve: luxus második pillantásra.

Ez azt jelenti, hogy ma nem akarunk szembetűnő luxust, nem akarunk nagy feliratot, nagy brandeket, hanem valamit, amin érezzük, hogy jó, és csak akkor látjuk, hogy különleges, amikor másodszor is odanézünk. Igazából az ember magának veszi a luxust, nem azért, hogy mások lássák. Egy kabát lehet például kívül nejlon vagy szövet, de aztán belül ott van a lényeg. – mondta Schiffer Miklós, hozzátéve, hogy hasonló rendezvényeken bármikor szívesen részt venne:

Ahogy bejöttem ebbe a belvárosba, azonnal éreztem egy pozitív töltést. A kávézó is nagyon megtetszett, mert őszinte és közösségi, olyan hely, ahol az ember jókedvű lesz. A közönség nagyon klassz, és pozitív dolog, hogy ez a két márka ilyen sok érdeklődőt össze tud hozni. Én Budapesten nagyon sok rendezvényen veszek részt, talán túl sokon is. Azt gondolom, hogy néha épp azért unalmasak a rendezvények, mert túl sok van belőlük. Itt azt érzem, hogy nincs túl sok, de ha van valami jó, akkor az emberek azt értékelik, és jól érzik ott magukat.

DSC_4339

„Szükség van új inspirációkra.”

A Kultúrpresszó nem először adott otthont olyan eseménynek, ahol ismert és elismert szakemberekkel találkozhattak a meghívottak. A Design Hét alatt Oltai Kata, a Ludwig Múzeum egykori kurátora, művészettörténész, vagy a Dorko korábban Londonban élő és alkotó tervezője, Koby is megfordult már a kávézóban.

DSC_4334

A rendezvénynek örömmel biztosítottunk helyet, mert fontosnak tartjuk, hogy olyan programokat, rendezvényeket kínáljunk az itt élőknek, amelyre eddig nem volt példa – mondta el Rokob Csaba, a Kultúrpresszó tulajdonosa, aki saját bevallása szerint Sopronnal kapcsolatban mindig lelkes és tettre kész.

Ha szervezéssel járó jó ügyet látok, akkor mindig szívesen beleteszek energiát, megmozgatok minden kapcsolatot, legyen szó Design Hétről vagy másról. Egyébként azt látom, hogy pont erre van szükség: külföldön is elismert, világot látott, gondolkodó embereket meghívni hozzánk, akik olyan történeteket mesélnek, melyek egy Sopron méretű város jövőjére nézve is ugyanolyan izgalmat, inspirációt nyújtanak.

MIT SZÓLSZ HOZZÁ?

Ön szokott heti rendszerességgel futni?

Szavazás állása

Várjon ... Várjon ...
loading