Minden ami Sopron

2026. 04. 24. Friday

György

SOPRON
Borult

Kultúra

Az R2R3 handleres szobrászai

Dárdai Barnabás és Szücsy Róbert tárlatával zárul a Handleres művésztanárok kiállítássorozata a Soproni Múzeum galériájában.

szucsy robert

Szücsy Róbert

 

Az R2R3 tárlat december 17-én, csütörtökön 18 órakor nyílik a Fabricius-házban. A Handlerben egymás melletti két rajzterem az R2 R3, ahol a szobrászművész munkatársak napjaik egy részét töltik.

Veress Ferenc művészettörténész, a sorozat kurátora így ír a két fiatal szobrászművészről:

„Dárdai Barnabás a szombathelyi művészeti gimnázium ötvös szakán sajátította el a technikai alapismereteket. A Magyar Képzőművészeti Egyetem szobrász szakán (2003-2009) Kő Pál, Karmó Zoltán, Gálhidy Péter voltak a mesterei. Gondolatainak plasztikai formába öntésekor a természet alakzatai nyújtanak számára kiindulópontot. Számos alkotásához előszeretettel használja a fa anyagát, amelynek színe, repedezése könnyen beindítja egy szobrász gondolatait. Munkáit a természeti környezetben képzeli el, talapzat nélkül, szinte észrevétlenül a tájba simulva. Bár méreteik csak közepesek, mégis monumentális térplasztika lehetőségét rejtik magukban.

Szücsy Róbert formatervezői tevékenysége rendkívül szerteágazó. Tanári feladatai mellett filmes grafikusként (Korda Filmstúdió), honlaptervezőként is dolgozik. Jól ismeri a grafikai tervezést lehetővé tevő számítógépes programokat, jó viszonyt alakított ki a korszerű technikával. Alkotásaiban talán éppen az a meglepő, hogy régi tárgyakból építi őket, új értelmet adva a részeknek. Műveit a régi korok iránti nosztalgia érzése hatja át, ugyanakkor ráterelik figyelmünket korunk aktuális problémáira.”

dardai

Dárdai Barnabás

 

MIT SZÓLSZ HOZZÁ?

Ön szokott heti rendszerességgel futni?

Szavazás állása

Várjon ... Várjon ...
loading