SOPRON
Borult

Sport

U18 EB: Lettországot is elverték a magyarok

Két győzelemmel nyitott Sopronban az U18-as női kosár-válogatott. Folytatás hétfőn 18 órakor a görögök ellen.

Vasárnap este szép számú közönség előtt lépett pályára az U18-as női kosárlabda válogatott a soproni Novomatic Arénában. A szombati nyitónapon már sikerrel megverték a törököket a lányok, ezúttal Lettországot kellett legyőzni.

DSC_8401

A soproni Czukor Dalma is megvillantotta magát – fotó: Gazsovics Krisztián

Már a mérkőzés elejétől érezhető volt, hogy csak a győzelemmel lenne elégedett a piros mezes csapat, az első negyed végén már 23-14-es vezetést mutatott az eredményjelző. A félidőig tovább nőtt az előny, a lettek a két negyed alatt alig tudtak több pontot dobni, mint a magyarok az első negyedben (félidő: 42-26). A térfélcsere után sem tudtak közelebb férkőzni a lettek, bele kellett törődniük, hogy a görögök legyőzése után most nincs esélyük. A vége elég nagy arányú győzelem lett, 85-53-ra diadalmaskodott a magyar válogatott. Külön öröm, hogy a válogatott két soproni játékosa is eredményesen játszott, 2-2 pontot, 2-2 gólpasszt jegyzett Czukor Dalma és Varga Kamilla, valamint Dalma további 2 lepattanót és 2 labdaszerzést is jegyzett.

Hétfőn 18 órakor az eddig nyeretlen görögök következnek a csoportkörben, a mérkőzés megtekintése ingyenes!