Polgár Noémi soproniként ott lehetett az ELTE cheerleader és cheer dance csapatával a kontintenstornán, ahonnan nagy bravúrral elhozták az ezüstérmet! Gratulálunk!
Örömmámorban úszik az ELTE cheer-csapata, akik az előzetes várakozásaikat teljesen felülmúlva berobbantak az Európa-bajnokság elitjébe, csak a belgák tudtak jobbat produkálni náluk. Polgár Noémit hazaérve faggattuk:
“Imádtam, most még szóhoz sem jutok! Az edzőnk azt kérte, hogy ne csak magunkért, hanem egymásért tegyük a dolgunkat. Szinte együtt lélegeztünk a gyakorlat közben. Miután lejöttem, még százszor visszamentem volna, nagyon élveztem! Szuper volt teltház előtt megmutatni, mit tudunk mi magyarok!”
Korábban:
Ismerős lehet Polgár Noémi a soproniaknak, a Soproforno gasztrokör egyik tagja, az ő finomságait is kóstolhatjuk például a Restaurant Day eseményeken. Az ELTE-n tanul, az egyetem cheer-csapatába is belépett 2 éve. Hazai szinten az egyik legerősebb együttesről van szó, Noémi például már másodszor képviselheti hazánkat nemzetközi versenyen. Az idei Magyar bajnokságot megnyerték, így ők utazhatnak most hétvégén Schwechatra, a kontinenstornára.
“Július 1-én utazunk, másnap lépünk fel. Van külön cheerleader és cheerdance kategória is, külön zsűrivel. Mindkét csapatnak tagja vagyok. Tavaly emiatt rohannom is kellett, közel egy időben zajlott a két versenyszám” – meséli Noémi. Idén több idő lesz, a hivatalos menetrend szerint 13:43-kor lép fel a cheerleader, 15:50-kor a cheer dance kategóriában.“Egy versenyszám 2 és fél perces lehet. A cheerleader kategóriában az akrobatikát pontozza a zsűri, a dance-nél pedig a táncot.”
Heti háromszor 3 órát edz Noémi. Jelenleg az emeléseket gyakorolják sokat. Nincsenek magas elvárásaik, szeretnék kiélvezni az Európa-bajnokságot. “Nyilván várok egy jó eredményt, de bárhogy is alakul, élmény lesz. Magam részéről annak örülnék, ha maximálisan el tudnám végezni azt a feladatot, ami az én részem.”
Nem veszélytelen ez a sport sem. Talán olvasni, hallani is hajmeresztő, hogy Noémi kedvenc akrobatikus eleme a hátra szaltós feldobás. Sérülések természetesen vannak bőven, épp pár hete edzés közben a feldobott lány (flyer) rosszul érkezett vissza, komolyabb húzódást okozva Noémi ujjában. De orrtörés is könnyedén elfordulhat, valamint csigolya-sérülések is. Ennek ellenére élvezik mindannyian, szinte egy családot alkotnak, hiszen itt szinte vakon meg kell bízniuk egymásban egy-egy dobásnál.
Íme egy cheerleading bemutató, ahol az elején még azt is pontozzák, mennyire hangos és lelkes a csapat:
A cheer
Amerikából származik a cheer sport, aminek két ágát különböztetjük meg: a cheerleadinget és a cheer dance-t. Az előbbinél akrobatikus elemeket használnak, dobásokat, látványos megmozdulásokat. A cheer dance ismerősebb lehet mindenkinek, a sporteseményeken pom-pomokkal táncoló lányokról van szó. Bár Noémi hangsúlyozza: ilyet ritkán vállalnak, nem az a sportág fő területe. A cheerleading esetében komoly állóképességre, izommunkára van szükség, hiszen egymást kell dobálniuk, megtartaniuk. A táncosoknál is fontos a jó kondíció, minél feszesebben, szebben kell a koreográfiát bemutatniuk. Az is érdekes lehet, hogy sok fiú is részt vesz a csapatokban, a base pozícióban, hiszen komoly erőnlétre van szükség a tartáshoz, dobásokhoz.
Noémi amíg az egyetemre jár, addig mindenképp szeretné folytatni a cheer-t, de később oktatná is. Jelenleg a Soproni Torna Club tagjaként dolgozik, de nem rég a Soproni Német Nemzetiségi Általános Iskolában készített egy koreográfiát a kisebbekkel. Bízik benne, hogy lesz lehetősége hosszabb távon, akár nagyobbaknak is megtanítania ezt a sportot.
A szombati versenyt élőben is lehet majd követni ide kattintva. Szurkolunk, Noémi!