SOPRON
Borult

Sport

Hajszálra volt az újabb Grand Slam trófeától Babos Timi

Óriási, két és fél órás küzdelemben szenvedett vereséget az US Open döntőjében Babos Tímea és Kristina Mladenovic.

babostimiusopen2018

Változatos mérkőzést hozott a női páros teniszezők döntője New York-ban, ahol a világelső Babos Tímea a második Grand Slam győzelmére készült. Remekül is indult számukra a mérkőzés. Magabiztos játékkal kerültek előnybe, sőt a második játszmában két mérkőzés labdához is jutottak. Ezeket azonban hárította az ausztrál-amerikai kettős, amely ettől felerősödve végül a játszmát is behúzta. Lendületben is maradtak, de 0-3 után Timiék visszajöttek a mérkőzésbe. A rövidítésre maradt a döntés, mely során Babosék jutottak ismét meccslabdához, de ezúttal sem tudtak élni a lehetőséggel. A következő viszont már ellenfelüknél adódott, akik nagy küzdelemben megnyerték életük első Grand Slam trófeáját.

US OPEN (GRAND SLAM TORNA, 50 560 840 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), NŐI PÁROS, DÖNTŐ

Ashleigh Barty, CoCo Vandeweghe (ausztrál, amerikai, 13.) – Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) 3-6, 7-6 (7-2), 7-6 (8-6)

• Európai sporthét rendezvények

A Shotokan Tigrisek SE szervezésében megmozgathatjuk magunkat az elkövetkező időszakban is. Szeptember 25-én szombaton a 8. Három a Károly terepfutó verseny a Kalandpark parkolójából indul. A 10 kilométeres egyéni és váltó, 21 kilométeres egyéni és 2.7 kilométeres gyerekfutam mellett idén a Magyar Kutyás Akadályfutás Sport Egyesülettel közös szervezésben 6 kilométeres kutyás futás versenyszám is lesz. […]

• Hetvenhét fiatal sportolót támogat a MOL Alapítvány 2021-ben

Városunkból a MOL Tehetségtámogató Sport pályázat győztesei: Sáli Barnabás fallabdázó és Szabó Szebasztián íjász.

• Éremeső a szinkronúszóknál

8 éremmel tértek haza a soproni szinkronúszók a nemzetközi versenyről.

• 100 év, 100 km

Idén 100 éve, hogy Sopronban és környékén megtartott népszavazáson a lakosság többsége a Magyarországhoz tartozás mellett döntött.

• Soproni harmadik hely a szinronúszó OB-n

Sikeresen mutatkoztak be a SYNCHRO SOPRON SE versenyzői az év első szövetségi versenyén.