Azonban, az idő, hogy az alapok tükrözzék a játékosok számláit, az előnyben részesített kifizetési módtól függ.

Sport

Érvényesült a nagyobb tudás

Az első negyedben alaposan meglepte portugál ellenfelét az SKC.

Fotó: Tóth Zsombor

Első hazai Európa Kupa mérkőzésén a portugál Benfica együttesét fogadta a Sopron KC, mely Ruják András nélkül is remek első negyedet produkált. A meglepett portugálok néha csak nyomozták a labdát a lelkes soproni szurkolók nyomása mellett. A második negyedtől azonban már a támadásban és védekezésben is magasabb szintre lépett vendégek akarata érvényesült. Különösen a lepattanók terén mutatkozott nagy különbség a felek között. Az elképesztő dobásokat bemutató Cook és Wilson vezérletével felülkerekedtek Sabáli Balázs csapatán, és megérdemelt győzelmet arattak.

Sopron KC – Benfica Lisszabon 65-78 (23-16, 15-24, 11-18, 16-20)
Sopron, 1000 néző

Sopron KC: Laroche 16/6, Rancic 6/6, Tiggs 18/6, Tóth G. 3/3, Bavcic 14/3 Cs.: Takács N. 3/3, Molnár M. 2, Radulovic 2, Dénes 1
Benfica legjobb dobói: Cook 27/18, Wilson 17/9, Radic 14

Sabáli Balázs: “Gratulálok a Benfica csapatának, megérdemelten nyerték meg a találkozót! Annak ellenére, hogy az első félidőben kétszer is volt 5-6 pontos vezetésünk, pillanatok alatt le is adtuk. A második félidőben hamar eldőlt a találkozó sorsa. Jól szedték a lepattanót és jól is dobtak, míg mi egyénieskedtünk. Tanulnunk kell a hibáinkból, és nyugodtabban kell kosárlabdáznunk!”

Carlos Lisboa:
“Tudtuk, hogy egy jó csapathoz látogatunk, akik az első fordulóban, Belgiumban is szoros mérkőzést játszottak és megvan a stratégiájuk támadásban és védekzésben is. Bár az első negyedet elveszítettük, összességében a mi akaratunk érvényesült, és megérdemelten nyertük meg a találkozót.”