Minden ami Sopron

2025. 04. 13. Sunday

Ida

SOPRON
Borult

Sport

Babos Timi újabb karriercsúcsot ért el

Páros kategóriában a világranglista 4. legjobbja a soproni teniszezőnő.

babos_ausopen
 

A magyar játékos honlapja szerint az eddigi világelső Martina Hingis a tavalyi szezonzáró WTA-világbajnoksággal ismét lezárta pályafutását, mostanáig viszont még szerepelt a világranglistán. A svájci klasszis hétfőn került ki a rangsorból, ez pedig hatással van a többiek besorolására is.
 
Babos és a francia Kristina Mladenovic legutóbb Miamiban az első fordulóban kikapott a tornát végül megnyerő Ashleigh Barty-Coco Vandeweghe ausztrál, amerikai kettőstől, de ez nem befolyásolta negatívan kettejük helyezését. A 24 éves magyar játékos előzőleg az 5. helyen állt, s már az is karrier-, illetve magyar csúcs volt, a legfrissebb világranglistán viszont a negyedik helyen jegyzik. Az élen Hingis korábbi partnere, a tajvani Latisha Chan (korábbi nevén Csan Jung-zsan) áll.
 
Babos egyesben a második fordulóban búcsúzott Floridában, így három helyet javítva a 44. Ezen a héten a mexikói Monterreyben versenyez – ahol 2012-ben pályafutása első WTA-trófeáját nyerte egyesben -, első ellenfele a selejtezőből érkezik.

 

MTI

 

 

 


MIT SZÓLSZ HOZZÁ?

Ön szokott heti rendszerességgel futni?

Szavazás állása

Várjon ... Várjon ...
loading