Ha ragaszkodsz ehhez a stratégiához, és felelősségteljesen játszol, akkor nagyszerű idő lesz az interneten.

SOPRON
Borult

Sport

Soproni kosár: nagy meccsen kaptak ki a lányok, új irányító az SKC-nál

Női fronton második vereségébe futott bele a Sopron az Euroligában, a férfiaknál megtörtént a várt csere.

Szerda este az Euroligában lépett pályára a Sopron Basket, melynek vendége a ZVVZ USK Praha volt. A hétvégi rosszul sikerült bajnoki mérkőzést szerette volna feledni a Sopron egy újabb nemzetközi győzelemmel, ám a rajtnál még érződött, hogy nincs csúcsformában a hazai csapat. Az első negyedet néhány ponttal, a másodikat már közel 10-el nyerték a csehek, a félidőben 29-44 volt az állás.

Talán a közönség is érezte, hogy még nem veszett el a mérkőzés, és ennek megfelelően a második húsz percnek sokkal agresszívabban vágott neki a Sopron. Hamar vissza is zárkóztak a lányok 10 pont alá, a negyed végén már csak 5 pont volt a különbség. Az utolsó negyedben is elég volt 1-2 apróbb kihagyás és pontatlanság, hogy meglépjenek a vendégek, mindez megspékelve néhány vitatható bírói ítélettel, ám a hazaiak küzdő szellemének köszönhetően így is sikerült egészen 3 pontig visszazárkózni, izzott is a csarnok. A végén azonban néhány extra megmozdulással a vendégek bebiztosították győzelmüket, 71-79 lett a végeredmény. 4 győzelem mellett ez lett a második veresége a Sopronnak az Euroligában. Folytatás szombaton 18 órakor a bajnokságban a PINKK Pécsi 424 ellen, majd jövő szerdán Franciaországban a Bourge ellen.

sopronikosarak

A férfiaknál a válogatott szünet alatt két változtatás is történt: Váradi Kornél vezetőedző helyére visszatért Sabáli Balázs, a napokban pedig bejelentette a klub az irányító cseréjét is: Josh Greene helyett a 28 éves Adonte Joshua Parker érkezik.